Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

TOMÁŠ JAKUBÍK

 

PRVNÍ KLUB A TRENÉR

   S fotbalem jsem začínal v sedmi letech, tedy rok po slavnostním otevření nového hřiště ve Stříteži nad Bečvou, kde mě jako trenéři vedli Michal Bena a Karel Melichařík.

KARIÉRA

   V tom brzkém dětském věku jsem šel na hostování do Zašové, kde jsme ovšem byli spojeni ( Zašová a Střítež ). Později jsem odešel na Hutisko-Solanec, odkud jsem si následně vyzkoušel valašskomeziříčský fotbal. Po této zkušenosti jsem se vrátil opět na Hutisko, kde jsem si v čerstvých patnácti letech poprvé vyzkoušel mužskou 1.A třídu. Poté jsem přestoupil do Frenštátu, kde jsem pro změnu v čerstvých šestnácti letech chytal poprvé krajský přebor mužů, a odtud měl střídavý start do Baníku Ostrava. Následně jsem strávil tři roky ve Frýdku-Místku, odkud jsem minulé léto přišel na Juřinku.

ÚSPĚCHY

   Nejvíce vzpomínám na dobu, kdy jsem byl na Hutisku. Především kvůli trenérovi Františku Mikulenkovi, který do mě tloukl základy chytání, investoval do mě svůj vlastní čas a vynaložil všechno možné úsilí, aby mi předal co nejvíce zkušeností. Ač to byl pouze vesnický tým, právě tam jsem se dle mého názoru cítil jako brankář nejlépe.

JUŘINKA

   Na Juřinku jsem se dostal prakticky náhodou díky blízkým pracovním vztahům mého otce a spoluhráče Petra Škařupy. Rozhodnutí neskončit s fotbalem a jít právě zde padlo také díky kladným referencím na trenéra Vajgla. Na Juřince se mi líbí, máme dobrý kolektiv, ale určitě se najdou i tady mezírky. Některé věci by se mohly zlepšit, ale to si musíme vyříkat sami. Jinak vedení pro nás dělá maximum a snaží se co nejvíce vylepšovat tréninkové zázemí, čehož si všichni v šatně ceníme.

PAVEL VAIGL

   Pavel Vajgl mi velmi pomohl se zdravotními patáliemi, i když mě ještě něco trápí, tak se teď cítím o mnoho lépe. Byl by skvělým kondičním trenérem, to bezpochyby. Dle mého názoru by mohl trochu zapracovat na komunikaci s hráči a zařadit více fotbalových prvků. Jinak jsem s ním spokojený a myslím, že pro Juřinku v této chvíli lepší trenér není.

BUDOUCNOST

   O budoucnosti nějak moc nepřemýšlím, ale ať už budu kdekoliv a v jakékoliv soutěži, vždy se budu snažit dát do výkonu 100% a pomoct tak spoluhráčům.