Neděle       6.8.2017   17:00   FC RAK Provodov - TJ Juřinka

3     :     1

Škařupa Petr

Juřinka v premiéře nepropadla, s posilou Heřmánkem musí zapracovat na přesnější koncovce

„Měli jsme v tomto utkání hodně nedostatků v obraně, ale jinak v poli to byl vyrovnaný a kvalitní zápas. Pro nás to byl dobrý test v nové soutěži. Domácí hráči ukázali zkušenost v zakončení a střelci jejich branek to jsou hráči, kteří se v šancích nemýlí. My musíme na přesnější koncovce zapracovat. I přes porážku nejsem zklamaný, protože ve druhém poločase po změně rozestavení jsme i za stavu 3:1 měli možnosti ,jak zápas zdramatizovat, ale ten rozdíl byl opravdu v tom zakončení“ řekl trenér Pavel Vaigl

Sobota     12.8.2017   17:00   TJ Juřinka - SFK ELKO Holešov

3     :     1

2x Fojtášek Dan a Lušovjan Martin

První tři body Juřinky – famózní Holáň v prvním poločase a pak poctivá dřina svěřenců Pavla Vaigla

„Pro mě to bylo osobní malé derby. Trenérem Holešova je Martin Malík, kterého jsem měl jako kapitána a asistenta v Bystřici pod Hostýnem a pomáhal jsem mu také při studiu trenérské licence. Věděl jsem, že Holešov je silný dopředu. Viděl jsem jejich první domácí zápas, kdy bušili do zavřené obrany Bystřice pod Hostýnem. V prvním poločase jsme selhávali v obraně při rozehrávce a skvěle nás ve čtyřech případech podržel Petr Holáň. Do druhého poločasu jsme šli za vyrovnaného stavu pozitivní a kluci se kolektivně zvedli. Holešov postupně uvadal a my jsme ho přehrávali ve středu hřiště. Jejich očekávaný tlak nepřišel a my jsme z tlaku skórovali. Musím tým pochválit, jak šel cílevědomě za třemi body“ řekl trenér Pavel Vaigl

Foto k utkání zde : Domácí premiéra Juřinky v krajském přeboru nalákala spoustu diváků

Sobota     19.8.2017   16:30   FC Rožnov p.R. - TJ Juřinka

1     :     0

Rožnov věnuje tři body s Juřinkou rodinné cestě Kurda Rezdara

„My buď utkání chytíme pevně za ruce nebo si ho sami prohrajeme a to byl tento případ. Jsem hodně naštvaný. Podali jsme snad 60% výkon oproti Holešovu. V prvním poločase jsme udávali tempo hry, ale chyběla nám tam finálka, abychom z tlaku vstřelili první branku. Po přestávce musel odejít ze hřiště pro drobné zranění Dan Fojtášek. Bolístky jsme měli i na třech dalších postech, ale my jsme kolektiv a na to se nevymlouváme. My jsme si dnes i kolektivně prohráli“ řekl trenér Pavel Vaigl

Sobota     26.8.2017   10:00   TJ Juřinka - TJ Štítná n.V.

3     :     2   na penalty

Fojtášek Dan a Lušovjan Martin

Juřinka ukázala morál a za odměnu má dva body

„V prvním poločase jsme naši dobrou hru nepřetavili ve vedení. Měli jsme tři vyložené šance, Vavřík byl sám před brankářem, skórovat mohl Lušovjan. Byli jsme běhavější než soupeř, ten hrál důrazně a dorážel na náš. Důraz ve vápně mu ve druhém poločase vynesl dvě branky, ale já chválím kluky, že to nevzdali. Třikrát jsme vystřídali, krajní beci začali jezdit a podporovat útok a nakonec jsme nejen vyrovnali, ale mohli také vyhrát v základní době za tři body. Vítězství na penalty má divnou příchuť, ale i dva body bereme" řekl k utkání trenér Pavel Vaigl

Foto k přípravě zde : Jak probíhala příprava na utkání Juřinka – Štítná?

Foto k utkání zde : Diváci utkání Juřinka – Štítná očima Milana Kleindorfa

Pátek          1.9.2017   18:30   SK Baťov 1930 - TJ Juřinka

2     :     1   na penalty

Blažek Radim

Juřinka prošla hodně dobrým samurajským bojem

„Vzhledem k tomu, pod jakým tlakem jsme byli v prvním poločase, tak je bod pro nás dobrý. Ne, že bychom hráli špatně, ale soupeř měl v prvním poločase, které přinesly hezké fotbalové momenty na obou stranách, čtyři brankové příležitosti. Podržel nás Petr Holáň a my jsme šli do kabin s jednobrankovým mankem. O přestávce jsme si řekli, že zvedneme bojovou morálku a vletěli jsme do druhé půle jako samurajové s ostrými meči. Vytvořili jsme si tlak, brzy vyrovnali a mohli dát i druhou branku. V závěru jsme se po jejich rohových kopech dostali pod tlak, ale ustáli jsme to. Obě strany se shodly na tom, že to byl remízový zápas oboustranně vysoké úrovně“ řekl k utkání trenér Pavel Vaigl

Sobota       9.9.2017   16:00   TJ Juřinka - FK Chropyně

Vavřík Daniel, Blažek Radim a Fojtášek Dan

Juřinka sehrála zápas ve stylu – povolíš, přitáhneš!

„Dnes mi to připadalo, že jsme chtěli Chropyni trochu nakopnout, ať si také užije trochu fotbalu a není jenom za otloukánka. Občas s námi hráli fotbal, i když jsem od začátku věděl, že tento zápas vyhrajeme. Umožnili jsme naším přístupem, aby soupeř uhrál přijatelný výsledek. Kluci jako by věděli, že zápas nemohou ztratit, ale nakonec jsme chvíli na konci připustili drama, i když jsme hned zareagovali třetí brankou. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem dnes dal prostor hráčům, kteří nebyli v posledních zápasech tolik vytížení. Chtěl jsem, ať vyhrajeme jinak, ale třeba budeme v dalším zápase těžit z toho, že jsme se dnes nevydali tolik ze sil“ řekl k utkání trenér Pavel Vaigl

Sobota     16.9.2017   15:30   FC Morkovice - TJ Juřinka

0     :     3

Šnajdr Radim, Škařupa Petr a Vavřík Daniel

Výjezd Juřinky do Morkovic neměl jedinou vadu na kráse

„Dnes mě náš fotbal bavil. Hráli jsme proti nejlepšímu soupeři, na který jsme doposud pod mým působením na Juřince narazili. Měli kvalitu ve všech řadách. V prvním poločase se hrál oboustranně otevřený fotbal, i když branka nepadla. Po přestávce jsme hráli více takticky a v bloku. Tím jsme narušili dobrou kombinační hru domácích. Poté jsme se z protiútoků třikrát prosadili. Zúročili jsme tak týdenní kvalitní přípravu, kdy se na tréninku u hráčů střídaly kladné i záporné emoce. Kluci zápas zvládli na výbornou a základní sestava byla propojena s lavičkou, kdy se dostalo na hřiště všech pět náhradníků. Po utkání jsme se rozloučili s Radkem Paťavou, který odjíždí do Anglie, ale ani tam bez fotbalu nezůstane“ řekl k zápasu spokojený trenér Pavel Vaigl

Sobota     23.9.2017   15:30   TJ Juřinka - FC Kvasice

4     :     3   na penalty

Vavřík Daniel, Vadel Lukáš a Fojtášek Dan

Juřinka se s Kvasicemi naháněla jako na dostizích

„Bylo to jako dostihy. Když jsme dostali soupeře na patnáct minut pod tlak, myslel jsem si, že ho porazíme, ale on ukázal, že má v týmu pět individualit, které jasně převyšují zbytek a zkušenosti těchto hráčů z třetí ligy v Kroměříži byly znát. Jejich nekompaktnost se projevovala tak, že jim dobře hrála levá strana, hůře pravá a pro nás to bylo nečitelné. Naše slabší chvilky dokázali gólově trestat. Zápas nepatřil z naší strany k nejlepším a byl remízový. Kluky chválím za bojovnost ve druhém poločase. Nasazení a tempo zápas měl, na druhou stranu přišlo také hodně hluchých míst a pro diváka to nebylo moc atraktivní. Takových protikladů bychom našli více. Třeba to, že padaly branky nečekané i vypracované. Zisk dvou bodů bereme“ řekl k utkání trenér Pavel Vaigl

Neděle     1.10.2017   15:00   TJ Spartak Hluk - TJ Juřinka

2     :     1

Fojtášek Robin

Juřinka narazila v Hluku na místy až nezdravou agresivitu

„Chtěli jsme v Hluku potvrdit bodovou sérii a vyhrát. Ale již v přípravě během týdne, kdy jsme měli nějaké zranění, kluci se omlouvali i díky svátku a prodlouženému víkendu, to vypadalo, že body budou viset hodně vysoko. Na utkání jsme odjeli ve 12 lidech, dva kluci hráli po nemoci. Začátek zápasu jsme měli dobrý a šli jsme také do vedení. Do té doby neměl soupeř nic vážného před naší brankou. Pak to Hluk začal nakopávat na rychlé a šikovné útočníky, v záložní řadě hrál soupeř velmi agresivně, někdy až za hranou. Dostali jsme bohužel branku do šatny a tam se zápas začal lámat. Chtěli jsme to ve druhém poločase strhnout na svou stranu, ale dostali jsme druhou branku, která byla z metrového ofsajdu. Domácí to pak zavřeli a bránili v deseti lidech. Rozhodčí kouskoval hru a my jsme se tam nemohli dostat, a tak jsme nakonec prohráli. I z této porážky se musíme otřepat a zase se v týmu dostat do pohodové a pozitivní nálady, abychom si nyní doma poradili s Luhačovicemi. K tomu může přispět i dnešní pondělní večerní týmový výběh“ řekl k utkání kapitán Petr Škařupa

Sobota     7.10.2017   15:00   TJ Juřinka - FK Luhačovice

Juřinku zlomil klan Červenků

„Podali jsme dnes lepší výkon než minule v Hluku a rozhodně jsme nepropadli a neudělali ostudu. V prvním poločase jsme zvolili rozestavení 4-3-3, ale nebyli jsme efektivní. I když výkon nebyl špatný, změnili jsme rozestavení do druhého poločasu na 3-5-2. První velkou šancí měl Dan Fojtášek, ale bohužel minul. Od první inkasované branky jsme to museli více otevřít a to byla voda na mlýn soupeři. Soupeř byl lepší, ale mrzí mne chování a vystupování jejich trenéra Jelínka“ řekl k utkání trenér Pavel Vaigl

Sobota   14.10.2017   15:00   FK Bystřice p.H. - TJ Juřinka

4     :     1

Goláň Petr

Juřinka nestačila na úžasnou produktivitu Bystřice pod Hostýnem

„Čekal jsem vypjatý zápas, protože mnoho hráčů v dresu soupeře jsem při působení v Bystřici vedl, ale dočkal jsem se velmi přátelského přijetí. S hráči jsem si popovídal, nestor místní kopané pan Zezulka vzpomínal v rozhlase na minulé časy klubu. Na hřišti už to tak příjemné nebylo. My jsme řešili četné absence Dana Fojtáška, Lušovjana nebo Krajči. Druhému brankáři Holáňovi se narodilo dítě. Navíc se nám zranil v prvním poločase Vadel. Pro dorostence Petrů to byl křest ohněm, ale rval se jako lev. Dostali jsme branky po penaltě, chybě brankáře, standardní situaci. Jen jeden gól byl vypracovaný. Domácí byli hodně produktivní. My jsme smutní z porážky, ale řešíme menší hráčskou krizi, z které se musíme dostat“ řekl trenér Pavel Vaigl

Neděle   22.10.2017   14:30   SK Boršice - TJ Juřinka

1     :     3

3x Vavřík Daniel

Juřinka natočila triumf vůle

„Nebyl to jednoduchý zápas. Jeli jsme k němu pouze s 13 hráči, na lavičce byl jediný náhradník do hry. Chyběli nám bratři Fojtáškové. Kladl jsem v předzápasové přípravě důraz na maximální fyzický výkon a nasazení. Musím všechny hráče pochválit, jak to do puntíku v utkání naplnili. Zápas byl náročný i díky terénu. Za stavu 0:0 jsme měli štěstí, když soupeř nastřelil dvěma střelami po sobě tyčku. Nakonec jsme body urvali pro sebe. Speciálně bych vyzdvihl výkony Honzy Petrů, který hrál v minulém zápase v Bystřici pod Hostýnem jako dorostenec a dnes jako obrovský chlap. Podržel nás v brance Petr Holáň“ řekl k utkání trenér Pavel Vaigl

Sobota   28.10.2017   14:30   TJ Juřinka - FC VKK

4     :     0

3x Fojtášek Dan a Chocholatý Miloš

Zeptejte se Dana Fojtáška, jak se dávají góly v malém azylu

„Zápas to pro nás nebyl jednoduchý, protože soupeř má divizní zkušenosti a má velmi citlivě poskládaný tým na všech jeho postech. My jsme však dnes šli do duelu povzbuzeni výhrou v Boršicích, kluci se opět semkli k perfektnímu výkonu. Děkujeme také Valašskému Meziříčí za azyl na umělce, na kterou jsme si zvykli lépe než soupeř, i když ani nám do stylu nesedí. V prvním poločase jsme těžili z vysokého napadání a presinku, po kterém jsme měli dost šancí, dávali branky a soupeře dostali pod tlak velmi častou střelbou. Pomohl nám návrat bratrů Fojtášků, byť nám chyběli nově Novák s Petrů. Na netradičním postu zahrál dobře Goláň a mohl se také střelecky prosadit. I když jsme chvílemi ve druhém poločase nechali soupeře hrát, ten z toho nic nevytěžil a my máme zasloužené tři body“ řekl k utkání trenér Pavel Vaigl